Etkili egzersiz halluks valgus ayak

Başta kemik bir çıkıntı üstünde ayak görünüyor sadece çirkin, ama zamanla o engel olacak yürürken zorlaştırmak için ayakkabı seçimi, eğer devam etmek için bir şey yapmak değil, bir yumru neden olacak şiddetli ağrı ve sonunda neden olur sakatlık.

Görünüm kalınlaşma başparmak tabanında ayak – bu bir hastalık ve bunun gibi, o aşamada gelişir. Eğer tedavi ile devam etmek ilk aşamada, daha sonra hastalık kaybolur dahil olmak üzere, gibi konservatif yöntemler arasında yerini işgal ve egzersiz koni ayakları üzerinde.

egzersiz sırasında halluks valgus

Etkili egzersiz halluks valgus ayak

Biz zaten çok konuştuk sizinle ilgili böyle bir sorun dur, ayak gibi valgus deformitesi, ayak parmağı, ne zaman eklemde onun etrafında oluşur ve çirkin bir çıkıntı – yumru bir ayrı, bir sonucu olarak eklem değişiklikleri, ayağın sürü, ilgili, kilo, rahatsız ayakkabılar giyen ve birçok diğer nedenler. Tedavi Halluks Valgus gerektirir çok çaba, zaman ve bir dizi etkinlik içeren ve egzersiz halluks valgus gerçekleştirmek için nasıl biz şimdi anlatacağım.

Uyarmak için ortaya çıkması ve durdurmak gelişimini eğriliği eklem ve görünüşü acı ve çirkin kozalakları büyük ayak parmakları, alman ... ortopedi uzmanları tarafından geliştirilmiştir valgus ortopedi lastik Hallufix, benzersiz bir bandaj, ypravlaushiy yanlış pozisyon, eklem ve zamanla yaparsa kemik başparmak ayak daha az. Ancak, süreci hızlandırmak için ve güvenli sonuçlar, gerekli başka bazı önlemleri güçlendirmek için kasları ve ayak kemeri. Bu egzersizler bir dizi, zor bir jimnastik, bir çok etkilidir halluks valgus dur.

  1. Yani, gerçekleştirmek için ilk egzersiz, yalan yere sırt üstü. Yapmak basit ve oldukça yaygın bir egzersiz – "bisiklet". Taklit, bisiklet, çekme çorap ayak ileri bir ayak hareket eder, ve buna göre, çekin, bir ayak önce, bir ayak geri hareket. Gerek yok konuşmaya ayak üst, alt bacak taşımak zorunda yere paralel. Egzersiz yapıyorsanız, 8 ila 10 kat.
  2. Aşağıdaki birkaç egzersiz yapalım konumda katta oturan. Yalın elleriyle zemine arkadan kendini, bacaklar gergin. Şimdi dönüşümlü olarak bölüşmek ve sırtını düzeltin her iki ayak. Yapın yani 7 ila 9 kez.
  3. Pozisyon aynı. Aktif bir cins, ayak, mümkün olduğunca geniş tarafı. Tutun bu pozisyonda bir kaç saniye ve geri parmaklarınızı önceki orijinal. Gerçekleştirmek 8-10 kez.
  4. Pozisyon aynı vurgu ile el paul. Reçel parmak stop ve senin bunu onları yandan, önceki egzersiz gibi. Bunu yapmak gerekir, 6 kez.
  5. Şimdi oturup bir sandalye. Gerek hareket ayak yararlanarak, sadece parmaklarınızla, ileri ve aynı şekilde hareket onları geri. Egzersiz yapmaya kadar 8 kez.
  6. Ve son egzersiz pozisyonda bir sandalyede oturuyor. Pinch kalem veya kalem arasında ilk ve ikinci parmak, bacak. Şimdi yapın dairesel hareketlerle onlara soldan sağa doğru, sonra da ters yönde. Eğer sıkıcı sadece çizmek havada daireler ve şekiller, anahtar yazma alfabe harfleri veya hatta boya kalem kağıt önünde.
  7. Son egzersiz kompleksi - bu jimnastik ayakta. Yürümek dönüşümlü çorap, ellerini yukarı kaldırarak, yukarı, topuklar, eller yanlarda, dış kenarlarında dur. Bir balenli yürümeyi iç kenarlarında ayak. Dördüncü egzersiz kollarınızı ileri git, yüksek kadar yükselen, diz.
  8. Ve en etkili egzersiz karşı çekirdeksiz, bir gerçekleştirmek için değil, karmaşık. Çekin, düz ayak, katta oturan, bir sandalyede size uygun olacaktır. Çekin ilk önce kendini sonuna kadar ayak bileği bükme, sonra ayak başparmağı duygu bu eklem üzerinde çalıştığımız şimdi. İkinci bölüm - çekin ayak kendini bir balerin gibi, ve mümkün olduğunca viraj parmak vurgu yaparak büyük.

Ayrıca bu egzersiz kozalakları büyük ayak parmakları sık sık yapıyorsanız, yaz aylarında çıplak ayakla, kum, çim, çakıl, soğuk ve evde çorap, topuklar, dış kenarlarında dur. Hala çok iyi bir televizyon önünde oturan, rulo ayaklar ayak ve çeşitli taraflar (dış, onun topuklu, çorap) başak top veya rulo. Bir enine düz ayak olamaz yuvarlayın oklava, bunu hatırlaması gerekir.

15.09.2018